Kas yra filosofija? Koks jos vaidmuo kasdieniame mūsų gyvenime? Kodėl filosofiniai klausimai neturi vieno aiškaus atsakymo ir kaip filosofija veikia mūsų tarpusavio santykius? Tai pagrindiniai praėjusią savaitę vykusių paskaitų klausimai, į kuriuos gilinosi Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) tarptautinio Vaikų universiteto „Alfa” studentai, mūsų gimnazijos antrokai,  pačiomis įvairiausiomis formomis – klausydamiesi, kurdami, žaisdami ir, žinoma, filosofuodami.

KSU Vaikų universiteto „Alfa“ vaikai  patvirtino, kad iš antikos laikų kilęs mokslas yra ne tik būtinas šiais laikais, tačiau ir labai įdomus. Paskaitų metų, kurias vedė universiteto lektoriai, vaikai susipažino su filosofijos teorija ir galėjo šį mokslą „paliesti“ įvairiais aspektais: žaidžiant žaidimus, atliekant kūrybines užduotis, dalyvaujant diskusijose filosofiniais klausimais bei stebint optinių iliuzijų objektus ir juos analizuojant. Sesijos pabaigoje vaikai vieningai sutarė, kad filosofija turėtų būti mokoma mokyklose.

Be dalyvavimo paskaitose vyko ir KSU „Alfa“ universiteto senato posėdis, kurį sudaro oficialiai universiteto atidarymo dieną į rektoriaus, prorektoriaus, kanclerio bei fakulteto dekanus inauguruoti vaikai. Jo metu vaikai aptarė svarbiausius jaunojo universiteto klausimus ir ateities planus.