Kūrybinė veikla

/Kūrybinė veikla
Kūrybinė veikla 2018-12-04T23:55:51+00:00

2018-2019 m.m. kūrybinės laboratorijos

Lakričio 14-15 dienomis mokykloje vyko kūrybinės laboratorijos „Svajonių laivas. Saugus internetas“. Jų metu mokiniai susipažino su įvairiomis svetainėmis, sužinojo, kaip saugiai naudotis telefonu, kompiuteriu, internetu.  Policijos darbuotojos papasakojo, kaip saugiai elgtis ne tik virtualioje erdvėje, bet realiame gyvenime.

2017-2018 m.m. kūrybinės laboratorijos

Lapkričio 27 – 29 d. vyko kūrybinės laboratorijos „Svajonių laivas. Žaidimai“. Pramogavome su klounu, žaidėme senovinius ir šiuolaikinius žaidimus. Kūrėme savo žaidimus ir žaidėme draugų sukurtais žaidimais. Vykome į X-Planet pramogų parką. Žaidėme komandos formavimo žaidimus.

2016-2017 m.m. kūrybinės laboratorijos

Kūrybiškas ugdymas ir vaikų kūrybiškumas yra neatsiejami dalykai. Sakoma, jeigu mokytojas yra išradingas, novatoriškas, tai ir mokiniai auga gebėdami fantazuoti bei kurti originalias idėjas. Džiugi žinia, kad kūrybiškumas, nors iš dalies yra įgimtas, tačiau gali būti ugdomas ir skatinamas

(Davies, Howe ir kt. 2004)

2016 m. lapkričio mėn.vyko 1-4 klasių kūrybinės laboratorijos tema „Animacija“. Jų metu mokiniai įgijo ne tik teorinių žinių, kurias suteikė profesionalūs režisieriai, bet ir padirbėjo praktiškai. Naudojant piešinio transformaciją ir įdainuotą tekstą buvo sukurti mokinių animaciniai filmukai, pagaminta kopija pirmojo optinio žaislo TAUMATROPAS.

Kūrybinių laboratorijų uždarymo metu vyko filmų pristatymas, kur kiekvienas mokinys galėjo įsivertinti savo galimybes ir gebėjimus.

Lapkričio 16–18 d. pradinėje mokykloje vyko kūrybinės laboratorijos „Svajonių laivas – dainingoji animacija“.

2015-2016 m.m. kūrybinės laboratorijos

„Sustabdyta akimirka“

VšĮ „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“ edukatoriai mokiniams vedė teorinius ir praktinius užsiėmimus gimnazijoje ir Europos parke, kūrė koliažą „Draugystė“. Svečiuose lankėsi 5- ojo policijos komisariato pareigūnai ir foto kolekcionierius Aidas Pikiotas. 3-4 kl. mokiniai aplankė parodą „Vilnius Juozapo Čechavičiaus fotografijose“. Paskutinę laboratorijų dieną buvo surengta mokinių nuotraukų paroda, sukurta foto pasaka.

2014-2015 m.m. kūrybinės laboratorijos

„Pažintis su V. Račicko kūryba‘‘. Mokiniai skaitė V. Račicko knygas, susipažino su autoriaus biografija. Jie kūrė rašinėlius, rašė laiškus knygų herojams, kūrė knygeles ir jas iliustravo. Klasėse vyko vaikų sukurtų knygelių paroda. Pasirinkę mylimiausią autoriaus knygą, kūrė vaizdelius, kuriuos pristatė savo draugams. Mokytojos taip pat ,,pavirto“ knygų personažais, vaidino ištraukas iš knygų. 2-4 klasių mokiniai susitiko ir bendravo su rašytoju gimnazijoje, o priešmokyklinės gr. ir pirmų klasių mokiniai vyko į Personažų parką, kurį įkūrė pats V. Račickas. Rašytojas labai šiltai bendravo su vaikais, atsakė į gausius jų klausimus. Čia pat vaikai gavo rašytojo autografą su nuoširdžiausiais palinkėjimais.

2013-2014 m.m. kūrybinės laboratorijos

,,Žaidimai“. Mindaugas Korsakas iš Vikingų kaimo supažindino vaikus su stalo žaidimų atsiradimo istorija. Vaikai susidomėję ir linksmai žaidė senovinį strateginį stalo žaidimą ,,Lapė ir žąsys“, kuris, manoma, jog kilęs prieš 1000 metų islandų vikingų tautoje. Cirko artistas mokė žongliruoti kamuoliukais ir kėgliais, sukti lėkštę ant pagaliuko. Kiekviena klasė sukūrė savo stalo žaidimus ir pakvietė žaisti draugus.

2012-2013 m.m. kūrybinės laboratorijos

,,Lietuvių liaudies dainos“. Režisierius M.Valkevičius mokiniams pasakojo, kaip gimsta animacinis filmas, kiek reikia piešinių animacinei scenai sukurti, kuo skiriasi filmo eskizai nuo pabaigto filmo kadro. Mokiniai su didžiuliu entuziazmu piešė eskizus lietuvių liaudies dainoms ,,Skrido uodas “, ,,Išėjo tėvelis į mišką“, ,,Aš mačiau – girdėjau“, ,,Šalia kelio vieškelėlio“. Liaudies dainos virto animaciniais filmukais.

,,Saugus internetas“. „Raganiukės“ teatro aktoriai padėjo mokiniams atskleisti kūrybines galias ir kartu statė spektaklį „Katinėlis @ gaidelis“ , kuriame įdomiai ir šiuolaikiškai buvo pasakojama vaikams apie saugų elgesį internete. Policijos pareigūnai pasakojo mokiniams, kaip saugiai naudotis internetu.

2011-2012 m.m. kūrybinės laboratorijos

,,Pažintis su V. V. Landsbergio kūryba‘‘. Mokiniai susipažino su V. V. Landsbergio kūryba, jo sukurtų pasakų personažais, patys gamino knygas, jas iliustravo. Autoriaus nuotaikingos ir smalsumą žadinančios knygos skatino mokinius tapti kūrėjais.